מדריך מג’נטו – מה צריך לדעת כדי לבנות אתר

כל מי שרוצה להיכנס לפיתוח מג’נטו נתקל בקשיים, הפלטפורמה מערבת בתוכה כמות לא מבוטלת של מידע שצריך לדעת, כדי להקל מעליכם את התהליך אספתי רשימה של נושאים עם מקומות והכוונה איפה וכיצד ללמוד אותם כדי למקד כמה שיותר את תהליך הלמידה.

בנוסף יצרתי רשימה מהקל אל הכבד של פיתוחים למתכנת החדש של מג’נטו.

אז בואו ניכנס לעניינים!

html/css/js

ישמש לשינויים במראה העיצובי של האתר כך שזה משהו בסיסי שחייבים לדעת, ניתן ללמוד במדריכים המצוינים של w3schools

php oop

כמובן לא ניתן לפתח במג’נטו ללא לדעת php וידיעה בסיסית איך עובדים עם מחלקות (class) יש קורסים חינמיים ברחבי הרשת בין גם w3schools שהזכרתי לפני כן ועוד לדוגמא כאן כאן וכאן. אם לא מפריע לכם גם לשלם אני ממליץ על הקורסים של tree house.

אף שאני חושב שעדיף ללמוד באנגלית בגלל שזה יותר מסתדר עם הקריאה של הקוד יש גם מדריך לא רע של וובמאסטר למתקשים באנגלית.

 

לימודי מערכת מג’נטו:

יש מדריך מקיף לבסיס של מג’נטו מטעם החברה עצמה בלינק הזה מוסבר ירושת תבניות, בלוקים, קישור תבניות קוד לבלוקים, הבנת לוגיקת הxml, תרגילים ועוד המון דברים טובים.

ללימודים יותר מעמיקים לעבור על המאמרים של Alan Storm.

 

כדי ללמוד על מערכת הניהול של מג’נטו יש את המסמך של החברה בלינק הזה, מוסבר החל מההגדרות הבסיסיות ביותר עד אופטימיזצית seo ניהול המטמון הוספת ווידג’טים ועוד.

 

שלבי לימוד בפיתוח:

  1. התקנה וסידור הגדרות למג’נטו, זה לא אמור להיות קשה מדי, זה די דומה לתהליך התקנה של וורדפרס בכמה קליקים. צריך הבנה בסיסית ביצירת בסיס נתונים אם בעזרת phpmyadmin או cpanel וכדומה.
  2. התקנת מודולים על מג’נטו. מודולים נפוצים: one page checkout,cach,abandon cart,חבילות שפה לתרגום, התקנת תבנית. כך תשיגו הבנה בסיסית מה זה מודולים ואיך בערך זה עובד.
  3. ערכו שינוי בתבנית- למשל שינוי מיקום של אלמנטים מסוימים כגון לוגו או כפתור הוספה לסל.
  4. ערכו שינוי במודול- הוסיפו עוד פלט משלכם לcontroller, הוסיפו עוד action וקיראו לו דרך הurl.
  5. בניית מודול שלם- התחילו במשהו קטן בסגנון “שלום עולם”, יש לנו מאמר בנושא. לאחר מכן בנו מודולים יותר מסובכים שמערבים הוספת הגדרות לאדמין ושינוי התנהגות קיימת באתר ע”י משקיפים ובלוקים.

 

מכאן אתם לבד, תכבשו את העולם ואת מג’נטו בפרט..

למעשה אתם לא ממש לבד, כל שאלה שעולה לכם תחפשו בגוגל ותגלו שאתם תעזרו לא מעט בקהילה של magento.exchange, יש שם אלפי שאלות עם תשובות נהדרות, אל תתביישו ותפתחו שם פרופיל, תשאלו שאלות (רק תבדקו טוב טוב שלא קיימת כבר תשובה על השאלה שלכם) ותגלו בסופו של דבר שהמפלצת לא נוראה כל כך.
בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *